W piątek 26 lutego br. XXI Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne „Terepaczków” zainaugurował kołobrzeski zespół „Cisza Jak Ta”. Kilkugodzinny koncert odbył się w sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie.

W drugi dzień prezentacji, w sobotę 27 lutego w godz. 10:00 – 14:00 odbyły się przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej festiwalu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych m. in. Wicemarszałek Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesław Barabasz oraz Burmistrz Gminy Paczków Artura Rolki.

Jury w składzie: Barbara Beuth, Piotr Kirstein, Paweł Konieczny, Leszek Kopeć, Rafał Nosal przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Sylwia Janowska z Opola,
II miejsce – Barbara Pachura z Bielawy,
II miejsce – Zespół Fletnia Piniaś z Opola,
III miejsce – Kinga Szczepańska z Paczkowa.

Wyróżnienia specjalne otrzymali: Zespół Poezja z GOK Reńska Wieś, Alicja Czajkowska z Paczkowa, Natalia Dyrda z Paczkowa. Następnie dopuszczeni do konkursu wykonawcy zaprezentowali się o godz. 17:00 w Auli Zespołu Szkół w Paczkowie, przy ul. Kołłątaja 9.

W tym samym miejscu, w niedzielę 28 lutego, odbył się koncert laureatów. Wystąpiła także Basia Beuth z zespołem, a całość zakończyła się występem Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem.

Na festiwalu każdy miał możliwość posłuchania utworów wywodzących się z kręgu piosenki turystycznej, poezji śpiewanej oraz piosenki aktorskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Opole, TVP Opole, Nowiny Nyskie. Trzydniowy festiwal zakończył się sukcesem dzięki licznemu udziałowi miłośników piosenki turystycznej, którzy przybyli do Paczkowa. Serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania dla Stowarzyszenia „Generacja”, w szczególności dla Prezesa pana Darka Puka, który włożył wiele wysiłku w organizację, tak wielkiego przedsięwzięcia muzycznego. Wszystkich mieszkańców oraz gości zapraszamy za rok na kolejną edycję „Terepaczkowa”!