XXII edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW” rozpoczęła się w piątek 24 lutego od koncertu „Przyjaciele TERE”. W sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie wystąpili: Barbara Pachura, Jacek Sołtysiak, Leszek Kopeć, Wiekowe Baszty oraz gościnnie KLUB 50 – formacja „muzyków-przyjaciół” w składzie: Dariusz Puk, Danuta Lech-Kirstein, Jakub Kirstein, Piotr Kirstein oraz Dalibor Drčević.

Drugiego dnia festiwalu, w sobotę, w godzinach 10:00 – 14:00 odbyły się przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej. Na przesłuchania zgłosiło się 46 uczestników. Odbyły się także warsztaty muzyczne, które poprowadził Leszek Kopeć.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie – Wiesława Barabasza oraz Burmistrz Gminy Paczków – Artur Rolka.

Jury w składzie: Agata Rop, Leszek Kopeć, Paweł Konieczny, Waldemar Raźniewski, Tomasz Żelaskiewicz i sekretarz Andrzej Karpiński przyznało następujące miejsca:

w kategorii dziecięcej:
wyróżnienia dla: Zespół „Poezja”, Dominika Multwin, Wiktoria Gołębiewska, Rafał Wieczorek, Daniel Furgatz.
III miejsce: duet Marysia Grudzień i Zuzanna Prus
II miejsce Martyna Antoniewicz
I miejsce Kamila Czartoryska
wyróżnieniem specjalnym Jury obdarowało Oliwę Baron za interpretację piosenki „Przyjaciel deszczową porą”

w kategorii młodzieżowej:
zostały przyznane dwa równorzędne wyróżnienia dla Ewy Domańskiej i Piotra Palucha.
III miejsce Anna Wereszczyńska
II miejsce Kacper Trela
I miejsce Kinga Szczepańska

w kategorii Weteranów-kombatantów:
III miejsce Grzegorz Zimałka
II miejsce Bogna Cierpicka
I miejsce duet Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa.

Wykonawcy zaprezentowali się podczas Koncertu Laureatów. Tego samego wieczoru wystąpił zespół „Czerwony Tulipan”- grupa muzyczno-kabaretowa z Olsztyna. Repertuar zespołu obejmuje poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Pełna sala publiczności, wspaniały klimat stworzony przez artystów, bogaty zabawny i melancholijny repertuar, świetna zabawa. Tak w kilku słowach można opisać ten niezapomniany koncert.

W niedzielne popołudnie (26 lutego) mieliśmy okazję wysłuchać recitalu młodej paczkowianki Alicji Czajkowskiej, która swoim głosem wprowadziła słuchaczy w niezwykły odprężający nastrój. Dla przypomnienia – utalentowana artystka w grudniu ubiegłego roku wydała swoją debiutancką płytę „Jestem”. Na zakończenie festiwalu wystąpiła grupa, która przez wiele lat współtworzyła Stare Dobre Małżeństwo – „U studni”. To jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.